bol-plecow-co-moze-go-powodowac

Ból pleców – co może go powodować?

Nieodpowiednie krzesło, na którym nie możemy się wygodnie oprzeć. Noszenie zbyt ciężkich siatek i plecaków, a także niewłaściwa pozycja podczas chodzenia. To wszystko może się odbijać na naszym kręgosłupie, a co się z tym wiąże, może się okazać, że zacznie nas on boleć. Nie będzie to nic przyjemnego, co więcej, znacznie może nam utrudniać życie, dlatego też warto zobaczyć, co możemy zrobić, aby uniknąć tego przykrego odczucia. Możliwości parę jest, więc nie powinniśmy mieć problemów, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli nam w odpowiedni sposób zadbać o nasz kręgosłup.

Czy kręgosłup musi boleć?

Zazwyczaj jest tak, że dopóki nic nam nie dolega, to nawet nie myślimy o tym, czy swoim zachowaniem czasami nie niszczymy naszego zdrowia. Zaczynamy się nad tym zastanawiać dopiero wtedy, gdy okazuje się, że pojawia się ból kręgosłupa. Na początku może być on delikatny i sporadyczny, później może już dokuczać coraz bardziej. Co więcej, taki ból może się pojawić, gdy będziemy zbyt długo siedzieć, ale może się też pojawić podczas wykonywania codziennych czynności, co znacznie utrudni nam zrobienie jakiegokolwiek ruchu. Dlatego też trzeba wiedzieć, jak można usunąć ból odcinka lędźwiowego, tak aby móc znowu spokojnie żyć. Zwłaszcza, że w momencie, gdy pojawi się problem właśnie z tym odcinkiem kręgosłupa, może się też okazać, że ból będzie promieniował nam na pośladek i nogę, a to spowoduje, że naprawdę ciężko będzie nam się poruszać.

Jak można sobie poradzić z bólem kręgosłupa?

Warto wiedzieć, że ból kręgosłupa nie musi być wyrokiem, tak samo jak nie musi nam towarzyszyć do końca życia. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby móc sobie z nim skutecznie poradzić. Jeśli zapytamy ekspertów co na ból pleców polecają, to z pewnością wielu rehabilitantów zaleci nam regularne masaże, które pomogą rozluźnić wszystkie mięśnie, a także odblokować połączenia nerwowe. Jeśli już naprawdę nie będziemy mogli wytrzymać, to zawsze możemy sięgnąć po jakieś tabletki przeciwbólowe, chociaż musimy je przyjmować zgodnie z zaleceniami na ulotce i tylko wtedy, kiedy nie będziemy już mogli naprawdę wytrzymać. Co więcej, na ból kręgosłupa ćwiczenia mogą się także przydać. Różnego rodzaju rozciąganie i rozluźnianie, a także te zalecone przez fizjoterapeutę, jeśli będą wykonywane regularnie, pomogą nam w prawidłowym dbaniu o nasz kręgosłup. Czasami potrzeba naprawdę niewiele, aby mieć pewność, że będziemy mieli zdrowy kręgosłup, który spokojnie poradzi sobie z naszymi codziennymi obowiązkami.
O kręgosłup trzeba dbać cały czas, nie tylko wtedy, gdy coś się dzieje. Dlatego warto co jakiś czas wstać od biurka i trochę się poprzeciągać. Co więcej, trzeba także w odpowiedni sposób pilnować tego, ile mamy do niesienia w siatkach, czasami lepiej przejść się dwa albo trzy razy, niż próbować wszystko zabrać za jednym razem i później cierpieć z powodu przeciążonego kręgosłupa. Im lepiej będziemy o niego dbali na co dzień, tym większa będzie pewność, że będzie nam służył naprawdę dobrze, przez wiele kolejnych lat.