bol-plecow-po-bieganiu-co-moze-oznaczac

Ból pleców po bieganiu – co może oznaczać?

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio przeprowadzony trening może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Co się z tym wiąże, może się okazać, że będziemy mieli problemy z kontuzjami, z różnego rodzaju bólami. Mogłoby się okazać, że podczas biegania nie można nic robić źle, a co się z tym wiąże, że to stosunkowo bezpieczny sport. Nic bardziej mylnego. Zła technika biegania może prowadzić do bólów w kręgosłupie, a jeśli tego nie będzie próbowali rozwiązać, to może się okazać, że dojdzie do trwałego zwyrodnienia, a tego z pewnością byśmy nie chcieli.

Ból pleców podczas biegania – czym jest spowodowany?

Może się okazać, że zaczęliśmy biegać, ale w pewnym momencie, zaczęło się to wiązać z bólem pleców. Jeśli nie jest to wada zwyrodnieniowa, to możemy być pewni, że dość szybko uda nam się usunąć ten problem, jednak najpierw musimy sobie zdać sprawę z tego, kiedy on się pojawia. Ból pleców podczas biegania spowodowany jest zazwyczaj tym, że biegamy po twardych nawierzchniach takich jak asfalt czy beton, a to nie wpływa dobrze na nasz kręgosłup i połączenia między kolejnymi stawami.

Dodatkowo takie chodniki niejednokrotnie są przechylone w jedną stronę, a to też sprawia, że nasze ciało nie rozkłada równomiernie naszej wagi. Co więcej, może się też okazać, że jeśli pojawia się u nas zależność bieganie a ból pleców, to mamy płaskostopie, co także wpływa na niewłaściwe przenoszenie ciężaru cała.

Tak samo jak słabe mięśnie brzucha, będą powodowały, że cały nasz ciężar jest utrzymywany przez kręgosłup, co w ostateczności także będzie prowadziło do tego, że ból pleców bieganie będzie u nas powodowało. Jeśli sprawdzimy te czynniki i okaże się, że któryś z nich się zgadza, to jak najszybciej powinniśmy go wyeliminować, tak aby mieć pewność, że zaczniemy ćwiczyć w odpowiedni sposób.

Ból pleców a bieganie – nie ignoruj tego objawu

Ważne jest to, aby nie ignorować tego, że pojawia się u nas ból pleców po bieganiu. Jeśli nic nie będziemy robili z tym problemem, to szybko może się okazać, że taka postawa będzie się utrwalała, a to w konsekwencji będzie prowadziło do tworzenia się zmian zwyrodnieniowych w naszym kręgosłupie.

Jeśli tylko zauważymy, że zaczął się u nas pojawiać ból pleców po bieganiu, to koniecznie powinniśmy zacząć zwracać uwagę na to jak biegniemy, sprawdzić, czy nie mamy jakichś schorzeń o których nie wiedzieliśmy i jeśli tylko to będzie możliwe, wyeliminować powinniśmy przyczynę danego problemu. Wówczas będziemy mogli biegać bez bólu, a co więcej, większa będzie szansa, że taki trening przyniesie spodziewane przez nas rezultaty.

Tutaj niczego nie możemy zbywać, nie możemy dopuścić do tego, aby ćwiczenia sprawiały nam ból. Dlatego zawsze w takich przypadkach powinniśmy szukać źródeł problemu, zwłaszcza że niejednokrotnie wiążą się one ze złą techniką przeprowadzania treningu, co może doprowadzić tylko do tego, że zrobimy sobie ogromną krzywdę. A przecież nie trenujemy po to, aby nabawić się kontuzji, ale żeby poprawić swoją formę fizyczną.