Kolagen na stawy – skuteczna pomoc w odbudowie tkanki łącznej

Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Charakteryzują je takie cechy jak wysoka odporność na rozciąganie oraz elastyczność. Kolagen jest głównym składnikiem ścięgien, odgrywa także bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu stawów. Bardzo często z wiekiem czy też na skutek wszelkiego rodzaju chorób zwyrodnieniowych ilość kolagenu w chrząstkach stawowych ulega znaczącemu zmniejszeniu, przez co pojawiają się dolegliwości bólowe.

Przyczyny bólu stawów

Ból związany ze stawami, najczęściej kolanowymi lub biodrowymi, może mieć wiele różnych przyczyn. Często dochodzi po prostu do zużycia elementów kostnych: z uwagi na zaawansowany wiek czy  też wrodzone skłonności ilość mazi czy też chrząstki stawowej jest na tyle mała, że kości niemalże ocierają się o siebie, co jest związane z ogromnym dyskomfortem, a często wręcz uniemożliwia poruszanie się. Problematyczne mogą być także wszelkiego rodzaju kontuzje i wypadki, a także reumatoidalne zapalenie stawów. Czasem tego rodzaju dolegliwości pojawiają się w przebiegu bardzo silnej grypy czy też przeziębienia.

Jak radzić sobie z bólem

Podczas bólu stawów najłatwiej jest sięgnąć po środki przeciwbólowe, które bardzo szybko dają efekt znieczulenia, jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie po prostu się nie sprawdza: trzeba sięgnąć głębiej i poszukać przyczyny naszych dolegliwości. Jeżeli problemem jest zbyt mała ilość kolagenu w przestrzeni międzystawowej możemy sięgnąć po odpowiednie suplementy diety, które zwiększą jego poziom w naszym organizmie, jeśli cierpimy na zmiany zwyrodnieniowe, konieczna może się okazać operacja, a jeżeli stawy bolą nas, bo są przeciążone, warto zastanowić się nad zrzuceniem paru nadprogramowych kilogramów oraz wprowadzeniem do swojego życia większej aktywności fizycznej.

Jak działa kolagen na stawy

Preparaty kolagenowe są obecnie bardzo szeroko dostępne – można je nabyć nie tylko w aptekach, ale także w wszelkiego rodzaju drogeriach, a także i marketach. Bogaty asortyment wielu różnych marek sprawia, że każdy z łatwością znajdzie produkt dopasowany do swoich indywidualnych wymagań. Jak działa taki kolagen? Preparaty kolagenowe dostarczają budulca niezbędnego do odbudowania struktury stawowej, poprzez co wspierają ich właściwe funkcjonowanie, a zdrowe stawy to brak bólu oraz sprawne poruszanie się. Warto przekonać się na własnej skórze, jak wiele może zmienić regularne przyjmowanie takiego produktu. Pierwsze efekty stosowania są zauważalne już po bardzo krótkim czasie, dzięki czemu można kontrolować postępy.

Suplementy na stawy – stale rozrastająca się branża

Preparaty na stawy zwykle są reklamowane przez osoby starsze, ale wcale nie jest tak, że to głównie one z nich korzystają: bardzo często dodatkowy kolagen potrzebny jest osobom o wiele młodszym, które czy to na skutek wszelkiego rodzaju chorób czy też wypadków albo kontuzji po prostu cierpią na bardzo silne bóle stawowe, a przyjmowany doustnie kolagen likwiduje częściowo problemy z chodzeniem czy też poruszaniem kończynami oraz dolegliwości bólowe. Nieustannie powstają nowe produkty na stawy, co pozwala na łatwe i szybkie znalezienie tego idealnego dla siebie.