Ból gardła u niemowlaka – prawdziwa zmora rodziców

Każdy rodzic z pewnością ma w pamięci pierwsze miesiące życia swojego pierwszego dziecka: nieustanne obawy, czy wszystko z nimi porządku, czy nic mu nie dolega, czy jest najedzone, wyspane, czy robi kupki o właściwej konsystencji i tak dalej, i tak dalej. Tak małe dziecko to wielka zagadka dla rodziców: nie mówi, więc trzeba domyślać się, co mu dolega. Niektóre dolegliwości, takie jak na przykład biegunka czy też wysypka można rozpoznać bardzo łatwo, z bólem gardła. sprawa jednakże jest o wiele trudniejsza.

Czytaj więcej

bol-u-dzieci-jakie-moga-byc-jego-przyczyny

Przyczyny bólu gardła u dzieci

Nikt nie lubi, gdy go coś boli, a już z pewnością nie lubią tego dzieci, które niejednokrotnie jeszcze nie wiedzą co się dzieje. Dlatego też rodzice robią wszystko, aby wyeliminować wszelkie czynniki mogące prowadzić do bólu u dziecka, a jeśli już się on pojawi, to starają się go jak najszybciej zażegnać. Prawda jednak jest taka, że ból jest nieodłącznym elementem życia, więc nie jesteśmy w stanie uchronić całkowicie dzieci od bólu, a już tym bardziej nie, jeżeli pojawił się on w wyniku jakiejś choroby. Dlatego też warto wiedzieć, jak radzić sobie z różnymi bólami, tak aby zmniejszyć ich objawy, a także żeby jak najszybciej je usunąć.

Czytaj więcej

Ból u dzieci – kiedy dziecko skarży się na brzuch

Gdy dziecko zaczyna chorować to zazwyczaj związane również z jego ciągłym płaczem, który potrafi spędzić sen z powiek także rodzicom. Nigdy jednak nie można lekceważyć objawów zgłaszanych przez dziecko, ponieważ jego mały organizm ze względu na wiek może jeszcze nie do końca radzić sobie chociażby w przypadku niewłaściwej diety. Ból brzucha u dziecka to powód to zastanowienia. Czasem może oczywiście okazać się prozaiczny, jak przejedzenie jakąś tłustą potrawą lub słodyczami. U mniejszych dzieci natomiast lubią występować kolki. Wszystko zależy od wieku naszego potomka.

Czytaj więcej